De bibliotheek van Deventer

Terwijl kleine bibliotheken in dorpen en stadwijken gesloten worden, schieten nieuwe centrale bibliotheken als paddestoelen uit de grond. De afgelopen jaren waren Amersfoort, Sittard en Zwolle al aan de beurt. Utrecht en Deventer volgen komend jaar. In de bibliotheek van Deventer kwam ik het volgende bordje tegen.

Dus ook naar deze stad moet ik nog eens terug, maar nu laat ik eerst de oude bieb zien.

Zou iemand hier weleens in buiten zitten lezen?

Voor je bladmuziek leent, kan je het even uitproberen op de piano (nouja, ik kan dat niet, maar mijn echtgenoot wel, zoals je hier ziet).

Uiteraard is er ook informatie te vinden over de stad.

Dit is de jeugdafdeling.

Apart van de jeugdafdeling is er een zaaltje waar het een beetje muf ruikt… maar dit is wel heel bijzonder, want het staat vol met heel oude kinderboeken. Bij de Stichting ’t Oude Kinderboek kunnen ouderen hun favoriete boeken van vroeger nog eens lezen en zelfs lenen.

Naast boeken en andere media kan je in deze bieb ook nog je creativiteit uiten in het Smartlab met apparaten zoals een 3D-printer.

De bibliotheek van Deventer doet wat gedateerd aan, maar het is er ook gezellig. Hopelijk blijft dat aspect behouden bij de verhuizing naar het nieuwe gebouw.

4 gedachtes over “De bibliotheek van Deventer

  1. Dat lijkt mij een mooie en gezellige bibliotheek!

    Like

  2. Ondanks (of misschien wel dankzij) het feit dat dit een oude bib is, vind ik ze toch heel gezellig en aantrekkelijk.

    Like

  3. Zo cool dat er een piano in deze bibliotheek staat!

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.